Czym są opcje binarne?

Opcje binarne – być może słyszałeś już tę frazę niejeden raz w różnych okolicznościach i wciąż zastanawiasz się o co dokładnie w nich chodzi i czym są. Ten artykuł pozwoli Ci dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat – i kto wie, być może nawet z tej wiedzy skorzystać? Zapraszamy do lektury!

Opcje binarne – czyli witamy w świecie finansów!

Opcje binarne to nic innego jak spekulacje oscylujące wokół tematu zmian wartości aktywu bazowego w przedziale czasowym, który został wcześniej określony. Dla przykładu: platforma BetWinFX to przede wszystkim opcje binarne o czasie 60 sekund.

Spójrzmy na tradycyjne sposoby transakcji i inwestycji…

Faktyczne nabycie aktywu, który bierze się pod uwagę jako opcjonalną inwestycję to sposób na większą część form inwestycji, a co za tym idzie – w momencie odsprzedania aktywów po wzroście ich wartości zwyczajnie taka transakcja okazuje się opłacalna, a więc mamy z niej zysk. Inaczej ma się sytuacja gdy dokonujemy odprzedaży aktywów wtedy to jak zapewne się domyślacie – tracimy pieniądze. Zmiany wartości danego aktywu to podstawa do ustaleń odnoszących się do wartości strat, jak i zysków. By umiejętnie zarządzać takim rodzajem inwestycji każdy inwestor musi nieprzerwanie kontrolować proces, by wiedzieć kiedy jest najlepszy moment na sprzedaż aktyw oraz na to, by zwyczajnie taką transakcję mądrze zakończyć. Przy czym nie może równocześnie narażać posiadanego kapitału narażać na zmienność tendencji rynkowych.

Z opcjami binarnymi jest zwyczajnie prościej!

„Posiadający dwie części’ to w wolnym tłumaczeniu znaczy słowo binarny. W handlu tego rodzaju bierze się pod uwagę same zmiany na rynkach finansowych, czyli inaczej niż w odniesieniu do tradycyjnych inwestycji, gdzie aktywa finansowe się zwyczajnie kupuje.

Handel opcjami binarnymi – dwie opcje do wyboru

Opcja 1 „call” → Cena aktywu wzrasta
Opcja 2 „put” → Cena aktywu maleje

Aby otworzyć kartę inwestycyjną musisz wybrać jedną z dwóch opcji „W górę” lub „W dół” a następnie podać kwotę, by w kolejnym kroku swój wybór zatwierdzić. Jest to zaletą opcji binarnych, gdyż dzięki temu jeszcze przed wykupem jednej z opcji jesteś świadomy dokładnego zysku, który to jest w zależności zarówno od inwestowanej kwoty jak i od wartości opcji.

Ważne!

Pamiętaj, że aby zarobić na zmianie wartości danej waluty wcale nie musisz mieć do czynienia z taką sporą znaczącą. Korzystając z opcji Forex masz przewagę tego rodzaju, że nawet gdy masz do czynienia z powolnym i słabo zmieniającym się rynkiem – możesz czerpać profity. Co więcej, wybranie wartości towarów, takich jak złoto bądź srebro również wchodzi w rachubę.

Podsumowując: opcje binarne naprawdę nie są skomplikowane. Nie trzeba korzystając z opcji binarnych patrzeć na zmiany w wartości aktywu, ale istotne okazuje się właśnie śledzenie tego czy dana wartość zanotowała spadek czy też wzrost, począwszy od momentu w którym w nią zainwestowaliśmy. W sieci internetowej znajdziesz sporo dodatkowych materiałów na temat opcji binarnych – chcesz być ekspertem? Warto je poczytać!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...