Opcje binarne a podatek

Przed rozpoczęciem grania na giełdzie wielu z Was zadaje sobie pewnie pytanie od czego zacząć, by wszystko szło, jak należy. To proste. Zawsze trzeba zaznajomić się z tematem, czyli poznać jego tajniki i zasady. Ciągłe pogłębianie wiedzy prowadzi do polepszania swoich umiejętności, także musicie pamiętać o tym. Dodatkowo takie działania mają przede wszystkim na celu wprowadzenie Was do świata giełdy i inwestowania, co jest podstawą do wykonywania odpowiednich ruchów. Jeśli zależy Wam na zyskach i jak najmniejszych stratach musicie dużo uczyć się i poznawać nowe metody i strategie gry.

Ważnym zagadnieniem, które budzi wątpliwości wielu nowych inwestorów, jest sprawa podatku. Czy musicie odprowadzać go, gdy zajmujecie się opcjami binarnymi? Otóż, tak. Istnieje w naszym prawie taka zasada, że podatek należy odprowadzać od swoich wszelkich przychodów. Każdy posiada taki obowiązek, dlatego jeśli odnosicie zyski z opcji binarnych Was także, to dotyczy.

Niektórzy zapytają, skąd mają wiedzieć ile skoro ponoszą zarówno zyski, jak i straty. Gdzie, kiedy i jak? Zastanawiacie się nad tymi kwestiami? Otóż podatek od opcji binarnych odprowadzany, jest jako standardowy pit PIT-38. Oczywiście, aby tego dokonać musicie otrzymać od brokera formularz PIT-8C. Na jego podstawie rozliczacie się. Jeśli nie możecie otrzymać takiego dokumentu musicie sami obliczyć daną kwotę. Pamiętajcie, że musicie tego dokonać do końca kwietnia każdego roku, tak samo, jak w przypadku innych PIT-ów.

Podatek musicie odprowadzić od swoich rzeczywistych dochodów pochodzących z inwestycji. Jak może już wiecie definicja dochodu, to przychód minus koszty uzyskania przychodu. Takimi kosztami, są właśnie straty. Dodatkowo zalicza się tu także koszty związanie z transakcjami. W przypadku opcji binarnych same transakcje nie, są płatne, jednak na przykład wpłaty, czy wypłaty tak, dlatego musicie to uwzględnić jako poniesione koszty przychodu.

Dobrym pomysłem, jest, to aby dokonywać zapisków wszystkich zleconych transakcji. U niektórych brokerów macie także możliwość automatycznej rejestracji takich działań. Jest, to niezwykle ważne zwłaszcza, gdy zaistnieje potrzeba okazania dowodu uzyskania dochodu w urzędzie skarbowym. Taka dokumentacja, jest niezbędna. Dlatego pamiętajcie o rejestracji swoich transakcji.

Dużą ciekawostką dla niektórych będzie na pewno fakt, że w przypadku poniesienia jedynie strat, a żadnych zysków także należy złożyć odpowiedni PIT. Nie odprowadzamy oczywiście żadnego podatku, jednak jest to nasz obowiązek. Takie, są procedury wynikające z naszego prawa, więc nie zapominajcie, żeby tego dokonać.

Gdy w grę wchodzą konta walutowe musicie pamiętać o ważnej rzeczy. Należy przeliczyć uzyskany przychód na złotówki. Dotyczy, to zarejestrowania u brokera konta w innej walucie niż płacimy podatek. Musicie zatem przeliczyć wszystko w oparciu o standardowy kurs.

Podsumowując podatek od opcji binarnych można obliczyć w łatwy sposób, a następnie wystarczy złożyć w urzędzie odpowiedni formularz. Należy jednak pamiętać o prowadzeniu odpowiedniej dokumentacji rejestrującej nasze działania, gdyż w innym przypadku mogą nas czekać niemiłe konsekwencje.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...