Opinie Plus500

Coraz więcej osób w Polsce posiada odpowiedni kapitał, aby go w coś zainwestować. Zależy im więc na tym, aby zarobić nieco na swoich oszczędnościach i je pomnożyć. Idealnym wydaje się inwestowanie z internetowymi brokerami. Można bowiem samodzielnie podejmować decyzje odnośnie swoich pieniędzy i pogłębiać swoją wiedzę na temat poszczególnych rynków finansowych. Jednym z najpopularniejszych brokerów internetowych w Polsce jest Plus500.
Firma ta powstała w 2008 roku w Wielkiej Brytanii. Podlega ona regulacjom brytyjskiego urzędu FCA, co znacznie zwiększa poziom inwestowania. Co ciekawe, Plus500 działa obecnie w pięćdziesięciu krajach, w tym również w Polsce. Posiadamy swoje własne centrum oraz polską obsługę. Klienci doceniają również to, że strona i platforma są dostępne w pełni w polskim języku. W szczególności zależy na tym osobom starszym, które nie posługują się na tyle biegle językiem angielskim.
W tym momencie Plus500 oferuje swoim klientom możliwość inwestowania w około tysiąc siedemset różnych instrumentów finansowych, w tym w akcje, indeksy, surowce i oczywiście forex. Większość osób decyduje się na inwestowanie w walutę, więc jest im to na rękę. Można również zdecydować się na kilka różnych inwestycji.
Konto na Plus500 można założyć i posiadać w złotówkach, ale również w euro, dolarach i zupełnie innych walutach. Ponadto, przygotowano wysokiej jakości aplikacje na urządzenia mobilne, które świetnie sprawdzają się w przypadku osób, które często przemieszczają się i podróżują. One również przygotowane są w języku polskim.
Poza tym, Plus500 charakteryzuje się również innymi pozytywnymi cechami:
Przede wszystkim, dla większości osób kluczowy jest niski początkowy depozyt. Jest to w Plus500 kwota pięciuset złotych lub stu dolarów. Wiele osób jest zadowolonych, że nie muszą od samego początku inwestować wielkich pieniędzy.
Broker działa na platformie webtrader. Jest to platforma wysokiej jakości, jednakże bardziej profesjonalni inwestorzy uważają, że lepszy jest wybór MT4. Zdarza się, że po jakimś czasie z tego powodu opuszczają oni Plus500.
Plus500 akceptuje zarówno zwykłe przelewy bankowe, jak i karty kredytowe, paypall i inne formy płatności poza gotówkowej.
Dostępne jest dla początkujących użytkowników wersja demo konta. Mogą dzięki temu rozwiązaniu zapoznać się oni z tym, jak funkcjonuje platforma i dokonać swoich pierwszych inwestycji, które w rzeczywistości nie istnieją. Jest to doskonała metoda ćwiczenia i treningu przed pierwszymi inwestycjami. Demo dostępne jest przez nieograniczoną ilość czasu i w ogóle nie trzeba a nie płacić. Po zakończeniu, każdy użytkownik otrzymuje kwotę pięciuset tysięcy wirtualnych pieniędzy.
W Plus500 nie trzeba dokonywać żadnych opłat za otwarcie lub zamknięcie pozycji. Kosztuje jedynie spread, który jest stały dla każdego instrumentu inwestycyjnego, jaki możemy wybrać.
Większość użytkowników wskazuje przede wszystkim na to, że podoba im się obsługa samej platformy. zarówno strona internetowa, jak i aplikacja mobilna na telefon i tablet umożliwiają jasną i prostą grę. Są one miłe dla oka i bardzo intuicyjne. To przekonuje przede wszystkim nowych graczy, którzy dopiero uczą się obsługi platform inwestycyjnych i dokonują swoich pierwszych inwestycji.
Niektórzy jako wadę wskazują to, że z obsługa klienta można się skontaktować jedynie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Opóźnia to proces uzyskania odpowiedzi. Należy jednak wskazać, że w dni robocze, plus 500 odpowiada swoim klientom w przeciągu maksymalnie jednej godziny.
Wypłata pieniędzy zarobionych w Plus500 jest dość wygodna i szybka. Można spodziewać się środków maksymalnie w ciągu tygodnia. Uzależnione jest to od wyrażenia zgody Plus500, co może potrwać do trzech dni. Co ciekawe, wypłacić pieniądze można jedynie w ten sposób, w jaki je wpłaciliśmy. Jeżeli więc był to przelew, to otrzymamy przelew na rachunek bankowy, jeżeli płaciliśmy kartą kredytową, to an karcie pojawią się nasze środki. Minimalna wypłata poprzez paypal wynosi pięćdziesiąt dolarów amerykańskich, zaś poprzez przelew – sto dolarów.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że platforma Plus500 zachęca przede wszystkim początkujących inwestorów. Okazuje się jednak, że w trakcie rejestracji trzeba udowodnić, że posiada się przynajmniej trzyletnie doświadczenie w handlu. Żaden nowicjusz nie będzie w stanie tego dokonać. Nie ma również sensu zaczynać z tą platformą swojej przygody. Nie ma tam bowiem zbyt wiele miejsca na porady i wskazówki dla osób, które dopiero uczą się inwestować. Na innych platformach często pojawiają się różnego rodzaju e-learningi i webinary. Tutaj nie ma zbyt wiele porad dla nowicjuszy. Można oczywiście zapoznać się z rankingami i wskaźnikami, jednakże trzeba mieć już o nich jakiekolwiek pojęcie.
Poleca się, aby zacząć od wypróbowania wersji demo. Umożliwia ona bowiem bardzo szybkie zapoznanie się z możliwościami całej platformy i sprawdzenie, czy odpowiada nam jej działanie. Przy zakładaniu nowego konta z prawdziwymi środkami finansowymi, firma oferuje bonus w wysokości stu złotych, który można przeznaczyć na dowolne inwestycje. Dzięki temu, można bardzo szybko pomnożyć te pieniądze i dorobić się większych. Trzeba pamiętać jednak o znajomości rynków finansowych. Plus500 przestrzega swoich klientów, żeby mieli świadomość, że inwestowanie pieniędzy zawsze związane jest z dość dużym ryzykiem.
W Internecie można spotkać wiele opinii na temat Plus500. Większość z nich, jak się okazuje, to opinie pozytywne. Użytkownicy doceniają przede wszystkim prostą obsługę i to, że strona jest intuicyjna oraz czytelna. Niektórzy z nich narzekają jednak, że strona internetowa Plus500 często się zacina, kiedy korzysta z niej wielu inwestorów. Firma pracuje jednak nieustannie nad ulepszeniem swoich usług i stara się poprawić sytuację. Większość osób jest zadowolonych i nie planuje zmiany brokera na innego. Niektórzy wybierają go jedynie ze względu na lepszą platformę inwestycyjną. Ta oferowana w Plus500 nie jest bowiem najnowocześniejszą, z jakiej można obecnie skorzystać.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...