Jak analizować wykresy cenowe?

Handlowanie na rynku Forex byłoby bardzo trudne, gdybyśmy nie mogli korzystać z pewnych rozwiązań, ułatwiających podejmowanie decyzji oraz systematyzujących wiedzę. Analizowanie zmiennych, wartości, liczb byłoby zbyt skomplikowane i czasochłonne, gdybyśmy nie mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi.

Platformy o handlowania stają na wysokości zadania, udostępniając specjalne wykresy cenowe, które na bieżąco rejestrują zmiany kursów i systematycznie udzielają nam informacji na ich temat. Może być on przestawiany w różnej formie, jednak każdorazowo przedstawia on sytuację rynkową danej waluty.

Każda lepsza platforma posiada wykres cenowy albo jako odnośnik lub jako rozwiązanie wbudowane. Dzięki nim sytuacja na rynku jest łatwiejsza w ocenie i również zdecydowanie wygodniejsza do śledzenia. Nie potrzeba do jej oceny samodzielnej pracy, tworzenia wykresów, przygotowywania obliczeń, itd. System wykonuje wszystko za nas.

Formy wykresów cenowych

Wykresy cenowe przedstawiane są w różnych formach. Najczęściej po prostu poszczególne sposoby koncentrują się na różnych rozwiązaniach graficznych. Mogą to być:

  • wykresy liniowe
  • wykresy słupkowe
  • wykresy świecowe.

Niezależnie od przedstawionej formy wykresy cenowe uwzględniają następujące parametry:

  • ·Interwał czasowy – zmiany nanoszone są na wykres we wcześniej wybranych odcinkach czasowych. Jako użytkownicy możemy je ustanowić na wybrany przez siebie czas: co minutę, co pięć minut, co pół godziny, godzinę, raz dziennie. Wszystko uzależnione jest od tego, jakie mamy potrzeby w tym względzie oraz jaką strategię handlowania przyjęliśmy na początku.
  • ·Wartość „Low” – to informacja dotycząca najniższego poziomu kursu w danym przedziale czasowym.
  • ·Wartość „High” – oznacza najwyższą wartość, jaką dany kurs osiągnął w danym okresie czasowym.
  • ·Wartość „Open” – odnosi się do poziomu kursu na początku wybranego odcinka czasowego.
  • ·Wartość „Close” – wartość kursu dotycząca końca danego odcinka czasowego.

Ustalając przedział czasowy, dobrze pamiętać o tym, że wartości na wykresie zmieniają się bez przerwy, a to, co widzimy na wykresie jest wynikiem osiągniętym w danym momencie, czasie, ustalonym przez nas. To, jak wygląda wykres powinno być dostosowane do naszejwygody oraz strategii handlowania.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...